Kompetentne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, dlatego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje wiele radości, jednak także o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki medyczne. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort i dobre samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.