mięso sezonowane w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród licznych alternatyw, jakie oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, łączy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. zobacz Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film