opona do roweru duro

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu aut doskonale wiedzą, że by zdołać cieszyć się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go słusznie przygotować. Wiele osób jednakże nie wykorzystuje tożsamej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, w następstwie tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego należałoby spowodować elementy oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które trzeba wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto też rower dokładnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony w trakcie całego sezonu.