Wspaniały i innowacyjny Kraków

Najważniejszym spośród globalnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby aut na krajowych drogach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność gospodarki miasta.

Spośród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty istniejących połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie następne drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.